Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset
  • Zadzwoń, napisz e-mail lub skotaktuj się przez formularz kontaktowy

Budynek naszej Szkoły sprzed, w trakcie i po termomodernizacji

    Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami budynku naszej Szkoły, obejmującej wszystkie etapy prac od momentu wyprowadzki aż do powrotu na nowe. Galeria została podzielona na trzy części. W pierwszej części uwieczniliśmy budynek sprzed remontu, z którym łączy nas wiele wspomnień i niezapomnianych chwil. W kolejnej dokumentujemy przebieg prac obejmujących rozbiórkę, wymianę stropów i przebudowę poddasza. W ostatniej części odsłaniamy wyremontowany obiekt, który otwiera nowy rozdział w historii naszej Szkoły. Klikając na podany link, zostaniecie Państwo odesłani do podstrony poświęconej termomodernizacji naszej placówki, na której załadowana została galeria ze zdjęciami (https://psmkepno.pl/termomodernizacja-placowki.html).

 

TERMOMODERNIZACJA - PRZEBUDOWA - WYPOSAŻENIE

     Budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie została zakwalifikowany do projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce” sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Funduszu Spójności) w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Beneficjentem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a podmiotem upoważnionym do ponoszenia wydatków kwalifikowanych Centrum Edukacji Artystycznej z siedzibą w Warszawie.

    Prace związane z realizacją ww. projektu pn. „Przebudowa i termomodernizacja budynku PSM I st. im. Aleksandra Tansmana w Kępnie” rozpoczęły się w czerwcu 2019 r. i zostały zakończone w marcu 2020 r. Docelowo inwestycja ta została poszerzona o szereg dodatkowych prac budowlanych, wykończeniowych, w tym dotyczących aranżacji i wyposażenia wnętrza.

    W ramach kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych wymienione zostały m.in. stropy, schody prowadzące na poddasze, okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, wszystkie instalacje, grzejniki i oprawy oświetleniowe na energooszczędne. W sali koncertowej została zainstalowana klimatyzacja. Poddasze zostało całkowicie przebudowane i docieplone, a nieużytkowa dotąd jego część zaadaptowana na sale lekcyjne. W toaletach na parterze przeprowadzony został kapitalny remont wraz z wymianą białego montażu. W piwnicy wykonano ocieplenie wraz z izolacją fundamentów i podłóg. W całej szkole zamontowane zostały osłony na grzejniki, karnisze okienne i rolety tkaninowe. Szkoła została wyposażona w nowe meble kuchenne i zmywarkę pod zabudowę, dwa monitory wysuwany ekran z rzutnikiem, monitor interaktywny i kotary zaciemniające.
 
    W wyniku całkowitej przebudowy poddasza wygospodarowano dziewięć funkcjonalnych pomieszczeń, w tym osiem przeznaczonych na sale lekcyjne i jedno mniejsze na pomieszczenie służbowe. Dzięki sześciu nowym lukarnom wszystkie sale na poddaszu są dostatecznie doświetlone. Poprawie akustyki w tych pomieszczeniach a także ich dźwiękoszczelności posłużyły wykładziny dywanowe, drzwi akustyczne i ścianki działowe wykonane z podwójnego materiału i wełny izolacyjnej.

    Na etapie prac wykończeniowych związanych z aranżacją wnętrza zadbano o najmniejszy szczegół, dzięki czemu uzyskano niepowtarzalny efekt wizualny, będący połączeniem tradycji z nowoczesnością. Dominacja jasnych kolorów nadaje wnętrzu elegancji charakter i optycznie je powiększa. Koszty związane z realizacją przedmiotowego projektu w naszej szkole znacznie przekroczyły kwotę 4 mln zł.

    Przy okazji kompleksowego zadania związanego z termomodernizacją i kapitalnym remontem szkoły przebudowane i wykończone zostały schody zewnętrzne od strony podwórza. Wszystkie pomieszczenia są na nowo umeblowane. Szkoła wzbogaciła się o szereg nowych instrumentów tym 2 nowe fortepiany, 3 pianina akustyczne i 4 pianina cyfrowe oraz niezbędnych do pracy i codziennego użytku sprzęt.

    W trakcie termomodernizacji i towarzyszących jej prac budowlanych oraz wykończeniowych zastosowane zostały praktyczne, energooszczędne i nowoczesne rozwiązania. Kapitalny remont szkoły wpłynął na zmianę funkcji wielu dotychczasowych pomieszczeń. Dzięki realizacji tego projektu uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły stworzone zostały optymalne warunki do nauki i pracy, spełniające najwyższe standardy i normy sanitarne oraz bhp.  

    Przeprowadzona w latach 2019-2020 termomodernizacja i przebudowa to nieoczekiwany zwrot wydarzeń w historii naszej Szkoły, który całkowicie odmienił jej losy, rozbudzając nadzieję na lepszą przyszłość i wiarę w to, że marzenia się spełniają.

    Już teraz możecie Państwo obejrzeć krótką relację radiową z przeprowadzonej w Szkole inwestycji klikając na podany link: https://www.radiosud.pl/fakty/kepno-szkola-po-remoncie-16804


                                                Z poważaniem
                             Magdalena Pacholik – dyrektor szkoły